Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, mürtefi lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Organizasyon düzında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi dalünde marka kasılmau, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece eğitim bilimi dalünde sülale olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En oylumlu ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birhayli ayak topu, sepet topu köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı önemliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cepheı rabıta Türkiye’nin en oylumlu özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı birhayli cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi düzında projeler yürütmektedir. Her sene birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir