Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece bilim aktarımı dâhilin bileğil, aynı zamanda meze dâhilin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız rastgele biriyle binalabildiği kabil hassaten tanıdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri tarafından binalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğu kez programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş eylemek dâhilin sadece nickname (müstear insan) geçirmek kifayetli olurken bazılarındaysa sohbete kellelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine kellelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek ara utanmaünü kullanarak sadece kırlı, kırlı ve hayaletlü, sesli ve hayaletlü kabil tercihe demetlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısa müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir öbür pop chat yetişek olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir